uchwyty do LCD
Boxy dachowe - wynajem Boxy dachowe Tunery DVB-T Kable HDMI Anteny DVB-T Uchwyty do tabletów Uchwyty do telefonów GSM Projektory multimedialne Uchwyty rowerowe / bagazniki Meble TV
 
 

Będziesz otrzymywać informacje o:
• promocjach
• okazjach
• nowościach

• oraz cenne kody promocyjne

 
uchwyt do telewizora
Firma uczestniczy
w programie
 

Wizualizer - sposób na ciekawą prezentację

Jesteś tu: » »

W salach konferencyjnych, szkołach oraz na aulach wykładowych dużą rolę odgrywają urządzenia do prezentacji wizualnej. Uatrakcyjniają one prezentację lub wykład oraz wzbudzają większą uwagę słuchaczy. Obecnie obok tablic interaktywnych dużą karierę robią wizualizery. To urządzenia składające się z kamery umieszczonej na niewielkim ramieniu, która pozwala na wyświetlenie tego, co znajduje się bezpośrednio pod nią. Co się tam znajdzie zależy wyłączeni od potrzeb oraz wyobraźni osoby prowadzącej prezentację. Może to być zapisana kartka papieru, nieruchomy obiekt 3D, materiały umieszczone na mediach przezroczystych (foliogramy, klisze, negatywy, zdjęcia RTG) czy nawet żywe obiekty (np. owady zamknięte w słoiku). Wizualizer umożliwia wyświetlenie obrazu na ekranie projekcyjnym, monitorze komputera, telewizorze bądź tablicy interaktywnej. Oczywiście wybrane modele posiadają dużo dodatkowych opcji, które czynią każdy pokaz znacznie łatwiejszym oraz atrakcyjniejszym. Wymienić należy: możliwość przybliżania obiektu, obracanie obrazu, nagrywanie dźwięku, korekcja jasności oraz ostrości, zapisywanie zrzutów ekranu w wewnętrznej pamięci bądź zapisanie ich od razu na komputerze.


wiz


Dokonując zakupu wizualizera należy dostosować go do swoich potrzeb. Jeżeli przeprowadzamy prezentacje w jednym miejscu warto postawić na sprzęt stacjonarny. Natomiast jeśli zależy nam na mobilności – idealny będzie wizualizer przenośny. Jest lżejszy, mniejszy i co najważniejsze można go zabrać w podróż oraz swobodnie przemieszczać. Niestety dysponuje ograniczonymi możliwościami i nie ma tak rozbudowanych opcji. Drugą kwestią jest rozdzielczość wyjściowa XGA. Standardowo wynosi ona 1024x768 px. Oczywiście istnieją również modele, które oferują wyższą jakość (1280x1024 px). Zwykle takie produkty wyposażone są w zoom optyczny. Z reguły im wyższa rozdzielczość tym bardziej bogaty w szczegóły obraz. Ważną sprawą jest częstotliwość odświeżania. Jest ona niezwykle istotna w momencie, kiedy prezentujemy obiekty ruchome bądź tworzymy coś na żywo (np. rzeźbienie, naprawianie czegoś). W tym wypadku warto zakupić wizualizer z szybszym odświeżaniem. Obraz będzie płynniejszy, a efekt smużenia zostanie zminimalizowany.


wizual


Każdy wizualizer posiada zoom cyfrowy. Jednak tylko niektóre modele – optyczny. Gwarantuje on lepszą jakość obrazu przy zbliżeniach. Opcja ta jest ważna przy wyborze rzeczy, które zdecydujemy się prezentować. Z reguły wizualizery wyposażone są w automatyczną regulację ostrości. Takie rozwiązanie sprawdza się w większości przypadków. Jednak może zawodzić w momencie prezentacji zdjęć z wysokim połyskiem. W tym wypadku doskonale sprawdza się manualna regulacja ostrości. Przydatna jest również, w sytuacji kiedy zależy nam na uchwyceniu jedynie fragmentu konkretnego obiektu. Na standardowym wyposażaniu wizualizerów znajdują się wyjścia VGA, Composite i S-Video. Jednak kiedy długość połączenia między wyświetlaczem a wizualizerem wynosi więcej niż 25 metrów, warto pomyśleć nad cyfrowym złączem DVI. Przede wszystkim nie jest ono podatne na zakłócenia oraz pozwala uniknąć pogorszenia jakości obrazu. W każdym wizualizerze dostępne jest oświetlenie górne. Natomiast dolne występuje znacznie rzadziej. Oczywiście do każdego modelu istnieje możliwości dokupienia opcjonalnego podświetlenia, tzw. lightboxu. Doskonale sprawdzi się podczas prezentowania materiałów przezroczystych. Duże znaczenie ma również ramię, na którym umieszczona jest kamera. Giętkie pozwala na dużą swobodę ruchu oraz umożliwia prezentowanie obiektów pod dowolnym kątem. Natomiast sztywna szyjka wykonuje ograniczone ruchy i nie zawsze jest w stanie dobrze pokazać przedmioty przestrzenne.

Zobacz również nasze inne artykułyuchwyty do TV
 • Ekrany projekcyjne AVtek
 • Projektory Benq
 • Casio Projektor
 • Projektory Epson
 • Ekran projekcyny Kauber
 • Bagażniki i uchwyty rowerowe THULE
 • Meble RTV, stoliki, wieszaki Multimebel
 • Projektory multimedialne Panasonic
 • Projektor multimedialny Sanyo
 • Sony Rzutniki
 • Projektory Vivitek
 • Uchwyty Vivanco
 • Uchwyty Vogels